1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

مصادره گسترده طوطی خاکستری

حیات وحش طوطی های خاکستری افریقا است.

تصویر زیر گروه دیگری از طوطی های خاکستری را نشان می دهد که در فرودگاه هنگام قاچاق کشف و مصادره شده اند و قرار است به طبیعت افریقا یعنی خواستگاه بازگردانده شوند.

فروشنده این حیوانات که قصد جابجایی انها را داشت از انجا گریخت.

انها را در قفسی بزرگ قرار داده و به طبیعت بازمی گردانند. برای اطمینان پیدا کردن از توانایی انها جهت بازگشت دوباره به طبیعت مدتی انها را در قفس تغذیه می کنند سپس در قفس ها را به ارامی باز کرده تا انها که قوی تر هستند به زیستگاه بازگشته و ضعیف تر ها یا جوان ترها  اگر لازم باشد مدتی بیشتر بمانند. بنابر این طوطی های خاکستری رفتن یا ماندن بیشتر را خود انتخاب می کنند. در صورت ماندن تغذیه با مواد غذایی مناسب نرم مانند بلال و میوه و انواع غلات را ادامه خواهند داد اما معمولا دیری نمی گذرد که همگی قفس را ترک می کنند.

حامل ۱۲۴ قطعه طوطی خاکستری بوده. که اکثرا با موفقیت بازگردانده شدند.

حتی طوطی های ضعیف تر پس از گذراندن مدت زمان بیشتر در قرنطینه به حیاط وحش بازگردانده شدند.

در اخباری جدیدتر اینطور اورده شده که ۵۰۳ قطعه طوطی خاکستری که همه انها پر شده در ۱۰ جعبه باکس چوبی در وضعیتی وحشتناک بودند کشف و ضبط شدند. می توانید به این حامیان زحمت کش از طریق پی پال کمک مالی برسانید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت منبع

مراجعه کنید: limbewildlifecentre.wildlifedirect.org

در گزارش چنین امده که تعدادی از طوطی های خاکستری در سبدهایی کوچک بسته بندی شده بودند و برای مدت چند روز حدودا ۳ تا ۴ روز بدون اب و غذا بوده اند چرا که وضعیت انها بسیار بد بود و تعدادی از انها مردند.

انها با مدفوع و فضله پوشانده شده بوند و وضعیت خوبی نداشتند.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید به منظور رسیدگی به وضعیت طوطی های خاکستری و ارزیابی انها و چک کردن پرها و درمان کردن انگل ها و پارازیت های احتمالی انها را جداگانه بررسی می کنند. بسیاری از انها بیش از حد لاغر و بخش هایی از اعضای بدن انها بریده و زخمی یا پرهای انها خراب شده است. گاه انها را با چسب صید می کنند از این روی در شرایط بسیار سختی انها به هم چسبیده می شوند یا به سبدها و جعبه ها می چسبند دست کم پرهای خود را در ناحیه شکم و بال از دست می دهند.

طوطی های خاکستری در حال خوردن غذاهای نرم مانند ذرت نرم شده و پوره سیب زمینی و الو (نوعی الوی جنگلی افریقائی که مانند انجیر وحشی بخشی از غذاهای مورد علاقه طوطی های افریقائی است)

انها در قرنطینه هستند و در حال حاضر جیغ های عصبی انها تغییر کرده و به اهنگ متغیر سوت و صداهای طبیعی دلنشین مبدل شده.

فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top