1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

طوطی کانور چشم سفید

طوطی کانور چشم سفید که به آن پاراکیت چشم سفید نیز گفته می شود،بومی مناطق شمالی جنوب آمریکا است.همراه طیف وسیعی که از شرق ونزوئلا،کلمبیا و در شمال برزیل و در سر تا سر امتداد شمال آرژانتین و اروگوئه کشیده شده است.زیستگاه آنها جنگل ها ، مناطق زمین های جنگلی ، دشت و درختان حرا است.فصل تولید مثل آن ها در آرژانتین از نوامبر تا دسامبر و از فبریه تا ژوئن در مناطق شمالی جنوب آمریکای جنوبی است.آن ها در زیر سقف خانه ی شما و حفره های دیگری که در شهر وجود دارد زندگی می کنند.آن ها 3 تا 4 تخم می گذارند.
در طول فصل تولید مثل آن ها معمولا به صورت گروهی زندگی می کنند.خارج از فصل تولید مثل،گروه ها از 10 تا 20 پرنده بیشتر هستند و به صورت گله ای بیش از 200 پرنده را می توان مشاهده کرد.آن ها کاملا آشکار هستند زیرا برای تماس با یکدیگر از سر و صدای زیادی استفاده می کنند.آن ها اغلب در حال پرواز کردن هستند و پرواز آن ها بسیار سریع و به طور مستقیم است.آن ها گاهی اوقات همراه کانور های کاکلی یا تاجدار برای جست و جوی غذا دیده می شوند.
زیرگونه:
1.کانور چشم سفید آرژانتینی
2.کانور چشم سفید اکوادوری
3.آرژانتینی صورت زیبا
توصیف:
این طوطی 32 سانتی متر طول دارد و طول هر بال آن از 166 تا 188 میلی متر است.
این کانور به طور کلی سبز است،کمی روی سینه بر آمده تر است،شانه و شکم قرمز رنگ است و لکه هایی قرمز بر روی پیشانی دارد.روی بدن پرنده نیز پرهایی به رنگ قرمز وجود دارد و بال و لبه ی بال و همچنین دورترین نقطه ی خارج کمتر تحت جناح پر است.
بال اصلی به رنگ قرمز است و نوک پایینی زرد رنگ است.پرهای زیرین بال و دم به رنگ زرد زیتونی است.
عنبیه ها به رنگ قهوه ای،پاها خاکستری رنگ است.
رژیم غذایی یا تغذیه:
رژیم غذایی طبیعی آن ها تشکیل شده است از:میوه ها(از جمله توت)،دانه ها(چمن)،شیره ی گیاهی و آجیل های موجود در درختان و همچنین حشرات.
رژیم غذایی اسیر آن ها(فرعی):
باید شامل غذایی مرکب که از جمله باید با کیفیت،خوب و خشک باشد که شامل گلرنگ می شود.همچنین تخم آفتابگردان،جو،شاهدانه،گند م سیاه و دانه ی قناری و انواع توت ها.
دانه باید هنگامی که جوانه زد به پرنده ارائه گردد.آن ها همچنین باید مقدار زیادی میوه جات،سبزیجات و غذای سبز بخورند.
آن ها همچنین علاقه ی زیادی به بازی کردن دارند.
منبع:منقارکج ها

فروشگاه طوطی سانان

آناتومی طوطی سانان

رفتار شناسی و روانشناسی

آموزشی ها و دانستنی ها

تغذیه طوطی سانان

پرورش جوجه طوطی و تکثیر

تشخیص سن و جنسیت طوطی

حمایت از طوطی ها

بیماری های طوطی سانان

اخبار سایت طوطی

دانلود فیلم آموزشی طوطی

طنز از دنیای طوطی

Go to Top