سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: ♥ بیــماری های اعضـای بدن طـوطـی ♥

مدیر تالار سایت
    تشکر ها
    8,657
    از این کاربر 4,112 بار در 953 ارسال تشکر شده است.

Cool ♥ بیــماری های اعضـای بدن طـوطـی ♥

بیــماری های اعضـای بدن طـوطـی

چرک یا گرفتگی سر را از تورم آن می توان تشخیص داد . علت اصلی بروز چرک در سر ، غذاهای فاسد و دانه های

کپک زده می باشد . برای درمان ، پرنده را در قفس تمیزی قرار می دهیم و به آب آشامیدنی آن به میزان 10 درصد

آبلیمو اضافه می کنیم . پرنده را یک روز گرسنه نگه می داریم . سپس پرنده را با برنج یا ارزن پخته تغذیه می کنیم

البته بایستی مواظب بود که برنج چرب نباشد . این رژیم را هنگامی می توانیم به حالت عادی بازگردانیم که تورم

سر کاملا از بین رفته باشد . در طوطی های بزرگ می توان این مشکل را با جراحی مداوا نمود که این امر می

بایست توسط جراح دامپزشک انجام گیرد. البته متاسفانه این گونه دامپزشکان در کشور ما معمولا یافت نمیشوند

یا اینکه اگر پیدا شوند تعداد آنان بسیار کم است . پس از جراحی درمان با آنتی بیوتیک یا کورتیزون ادامه می یابد .

چرک مجاری بینی یا چشم ها معمولا در اثر کاهش ناگهانی دما و ابتلا به بیماری های باکتری زا بوجود می آید .

پرنده بیمار را می بایست گرم نگهداری نموده و سوراخ های بینی آن با محلول نمک طعام شستشو داده شود .

ورم پلک چشم ها معمولا با پماد چشمی آیرومایسین یا ترامایسین مداوا می گردد .

چرک ریه و کیسه های تنفسی که ناشی از باکتری هستند می بایست مطابق دستور دامپزشک با آنتی بیوتیک

مداوا شوند.در طوطی هایی که از خوردن دارو امتناع می کنند می توان آنتی بیوتیک را تزریق نمود و یا اینکه دارو را

به مقدار لازم در آب آشامیدنی پرنده حل کرد که البته نمیتوان مطمئن بود که به مقدار لازم از ظرف آبش بخورد . ولی

با تزریق می توان مطمئن بود که دارو به بدن پرنده تجویز شده است . انجام تزریق به پرندگان بزرگتر معمولا در

عضله و کوچکتر ها به زیر پوست انجام می گیرد . بیماری نقرس در طوطی های مسن مشاهده می شود . علت

غیرمستقیم بروز این بیماری ، فشار زیاد بر روی کلیه ها می باشد . معمولا طوطی هایی مبتلا به این بیماری می

شوند که تغذیه ای یکنواخت داشته و از تحرک و فعالیت کافی برخوردار نیستند .

منبع : طوطی شیراز
    تصاوير پيوست شده
    • نوع فایل: jpg images.jpg (6.3 کیلو بایت, 55 نمايش)

2. 5 کاربر مقابل از SINA-CHIKO عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

تازه عضو
    تشکر ها
    0
    از این کاربر 3 بار در 3 ارسال تشکر شده است.
    Hadi:
    سلام اقا امید ببخشین مزاحم وقتت شدم. من یه کاسکو دارم که میبینم چند روزی همش یه پاشو بالا نگه میداره و همش رو اون پا میلنگه... حتی بعضی شبا میوفته کف قفس فکر نمیکنم ضربه دیده باشه اخه همش پیش خودمه... میشه منو راهنمایی کنی ممنون میشم

4. کاربر مقابل از Mohamadhadi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

کاربر ویژه سایت
    تشکر ها
    999
    از این کاربر 1,380 بار در 436 ارسال تشکر شده است.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamadhadi نمایش پست ها
    Hadi:
    سلام اقا امید ببخشین مزاحم وقتت شدم. من یه کاسکو دارم که میبینم چند روزی همش یه پاشو بالا نگه میداره و همش رو اون پا میلنگه... حتی بعضی شبا میوفته کف قفس فکر نمیکنم ضربه دیده باشه اخه همش پیش خودمه... میشه منو راهنمایی کنی ممنون میشم
    سلام این می تواند نشانه ای خطر ناک از بیماری l’hypocalcémie باشد یعنی کمبود کلسیوم که یکباره منجر به فلجی و مرگ طوطی ها خصوصا کاسکو ها می شود عوامل دیگر را بررسی کنید مانند چوب های نشیمن و ....
    مهم: لطفا در نظر داشته باشید
    - در هنگام طرح مشکل برای بررسی بهتر مشخصات کامل طوطی اعم از سن و اهلی بودن و شرایط محیطی و نوع مشکل ... را کامل ذکر کنید.
    - سوال خود را در تالار مربوطه و جای مناسب و فقط یکبار
    خلاصه و مفید در یک پست
    مطرح کنید
    امکان ارسال چندین جواب به یک کاربر مقدور نمی باشد.
    - از ارسال پیام خصوصی برای دریافت مشاوره خود داری کنید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)