مرکز تحقیقات سایت رسمی طوطی سانان دنیای منقارکج ها اطلاعات آموزش نگهداری مشاوره خرید فروش انواع گونه ها و نژادهای طوطی جوجه ماکائو جوجه کاکادو جوجه کاسکو جوجه شاه طوطی جوجه ملنگو جوجه اکلکتوس عروس هلندی طوطی برزیلی طوطی سخنگو پت شاپ پرنده فروشی

جستجو
فیلد های عمومی
جستجو در محتوا
جستجو در عناوین
دقیقا عین عبارت
فیلتر براساسدسته های محصولات

جلوگیری از پرکنی و معالجه پرکنی طوطی

feather picking parrot

جلوگیری از پرکنی و معالجه پرکنی کاسکو و دیگر طوطی ها
این طرح، همانند سایر کارهای تحقیقاتی در خصوص جمیع مسائل کاسکو و دیگر طوطی‌ها

با موفقیت کامل به اجرا درآمد و برخلاف نظرات داخلی و خارجی که گویند پرکنی کاسکو و دیگر طوطی­ها راه علاجی ندارد و

یا برخی افراد با بیان روش­های من­درآوردی و بی­اساس، موجب سردرگمی طوطی­داران شده­انددر مرکز تحقیقات کاسکو، تمامی دلایل و شرایطی که به موجب آنها، کاسکو و دیگر طوطی­ها، از مقدار اندک تا لخت شدن کامل پرکنی می­کنند، دقیقاً شناسایی شده و جلوگیری از پرکنی و معالجه پرکنی منوط به رفع کامل هریک از چنان دلایل و شرایط شده است.
به طور مثال، استرس­های ناشی از سوء تغذیه «یعنی تغذیه غیراستاندارد و ناصحیح با تخمه­ها، آجیل­ها، خوراک‌های خانگی و خوراک­های خارجی»، انگل­های داخلی، انگل­های خارجی، خشک شدن پوستو پرها، حمام دادن، تنها ماندن، بدرفتاری، دور ماندن از جفت انسانی، حسادت، کم­خوابی، بدخوابی و نیز استرس­های مکانیکی، روانی، عصبی، جنسی و غیره که دکتر مسعود هاشمی، برای هریک از آنها در کتاب «پرکنی کاسکو و دیگر طوطی­ها، علل و شرایط و راه­های جلوگیری و معالجه پرکنی» موارد عدیده­ای را ذکر نموده است، تماماً به طور قطع موجب پرکنی می‌شوند. دکتر مسعود هاشمی، با اعمال آرایش استاندارد، مبارزه با انگل­های داخلی و خارجی و اصلاح رژیم غذایی، و سفارش به مردم برای مطالعة کتاب­هایش و به خصوص کتاب مذکور، و کسب آگاهی کامل مردم از تمامی علل و شرایط پرکنی، معضل بروز پرکنی و معالجه پرکنی را به طور کامل حل نموده است. او با ابداع اولین خوراک استاندارد کاسکو و دیگر طوطی­ها «دکتردان» و کشف فرمول سه نوع محلول اسپری برای مبارزه با انگل­های خارجی، مهم­ترین عوامل پرکنی طوطی­هاº یعنی «تغذیه ناصحیح، وجود انگل­های داخلی در دستگاه گوارش و انگل­های خارجی روی پوست و لابه‌لای پرها، مهم­ترین دلایل پرکن شدن کاسکو و دیگر طوطی­ها و معالجه طوطی­های پرکن شده رأی آنها، برطرف نموده، اما سایر دلایل و شرایط پرکنی، مواردی هستند که مردم «باید» با کسب اطلاع کامل از آنها از کتاب­های دکتر هاشمی و رعایت اصول صحیح ذکر شده برای هر مورد در خانه «یعنی رعایت اصول صحیح نگهداری طوطی­ها در خانه»، از بروز پرکنی در آنها جلوگیری کنند یا با رعایت تمامی موارد ضروری، طوطی پرکن شده را معالجه کنند.
متأسفانه، آن­هایی که فعلاً یک کاسکو یا طوطی طیبا با پرهای کامل دارند، خیال می­کنند که علت پرکن نشده طوطی آن­ها، تبحرشان در رعایت تمامی اصول صحیح نگهداری طوطی است. اما این­ها بسیار غافل­اند از این واقعیت که طوطی‌های پرکن شده دیگران نیز تا چندی قبل، درست مثل طوطی آنها پُر پَر و زیبا بوده­اند و آنها هم قبلاً بسیار مدعی مهارت خودشان در رعایت اصول بودند. توجه بفرمایید: وقتی این گروه به کلینیک مشاوره­ای دکتر هاشمی مراجعه می­کنند، با غرور خاص از مهارت­های خود در نگهداری اصولی کاسکو یا طوطی خودشان سخن می­گویند. اما تک تک آنها در اولین نوبت مراجعه، می­پذیرند که تقریباً هیچ یک از اصول صحیح نگهداری و مراقبت از طوطی را رعایت نمی­کنند و قبول می­کنند که اگر به تک تک توصیه­های مرکز تحقیقات کاسکو عمل نکنند، کاسکو یا طوطی آنها نیز دیر یا زود «اما طبق تجربه، به زودی» پرکن خواهد شد.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *