طوطی های ماکائو - آرا

درباره ماکائوها – طوطی آرا

ماکائوها

ماکائوها دارای منقاری قوی میباشند و در آراهای اصیل دور چشم آنها فاقد پر است و پرهای آنها رنگی و دارای خطوط سیاهرنگی هستند در نژاد هاسینث آرا (Hyacinthinus) در دور چشم و منقار خود دارای حلقه های باریکی میباشند.

ماکائوها پرندگانی اجتماعی هستند که در گروه های بزرگ به جستجوی خوراک خود میروند.

آنها باعث خسارت در مزارع گندم و جو و باغ های میشوند آراها به ندرت پرواز میکنند و زمانی پرواز میکنند که مسافت طولانی را میروند.

روی زمین به سختی راه میروند و حرکتی متمایل به پهلو دارند.

خاستگاه ماکائوها (ara-macaw) در مناطق استوایی و جزایر بین مکزیک و برزیل و در جنگل های بکر و نزدیک رودخانه زیست میکنند.

آراها به عنوان حیوان خانگی: آراها پرندگانی باهوش و مهربان هستند که به سرعت با انسان و محیط اطراف خود خو میگیرند و معمولا بین اشخاص یکی رو به عنوان همدم خود می پذیرد.

آراها به قفسی بزرگ و با میله هایی قطور و شاخه هایی از چوب برای راه رفتن احتیاج دارند و به هیچ عنوان نباید از شاخه های فلزی یا زنجیر استفاده شود.

آرا مبادرت به پرواز نمیکنند مگر اینکه از چیزی ترسیده باشند و در طول شب باید داخل قفس باشند چون ممکن است از چیزی بترسند و فرار کنند که البته به ندرت این اتفاق پیش میاد مگر اینکه پرنده به محیط خو نگرفته باشد.

دوش آب ولرم برای آراها روزانه مناسب میباشد به شرطی که مراقبت های لازم انجام شود که مریض نشوند چون آنها به خصوص در تغییر ناگهانی هوا (گرم-سرد) حساس میباشند.

استعداد حرف زدن آراها: آراها در صورتی که به انسان و محیط خود خو میگیرد برخی کلمات را خواهد آموخت اما خیلی از کلمات را قادر نیستند بگویند.

طول عمر ماکائوها (ara-macaw) طول عمر آراها تقریبا بین ۵۰ تا ۸۰ سال و برخی هم تا ۱۰۰ سال عمر کرده اند. تغذیه آراها (ara-macaw) آراها از گردو،بادام،فندق،پسته کلا آجیل و خشکبار حتی با دارا بودن پوست و گندم و جو، میوه های شیرین

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید