جستجو
فیلد های عمومی
جستجو در محتوا
جستجو در عناوین
دقیقا عین عبارت
فیلتر براساسدسته های محصولات

واکسیناسیون آیا باید به طوطی واکسن زد؟

واکسن زدن به طوطی پرنده زینتی

واکسیناسیون ایا باید به طوطی واکسن زد؟

وقتی کاسکو یا طوطی دیگری خصوصا اگر اهلی نباشد را در دست می گیرید استرسی می شوند هنگامی که به انها (واکسن) انها فول استرس می شوند.

واکسیناسیون طوطی اكیدا ممنوع

توجه بفرمایید واكسن را به پرنده خودمان به این دلیل می زنیم كه در مقابل الوده شدن احتمالی به یك بیماری واگیردار و مسری كه شاید در اینده ویروسش به پرنده نزدیک شود می زنیم و اگر پرنده از ابتدا سالم نباشد واکسن کاری نخواهد کرد. اما با توجه به این حقیقت كه هم اكنون هیچ واكسنی موجود نیست كه هیچ كسی بتواند روی معتبر بودن ان ذره ای مسئولیت قبول كند یعنی

هیچ كسی نمی داند كه واكسن نیوكاسل مرغی مصرفی برای كاسكو روی ان موثر است یا نیست.

هیچ كس نمی داند كه دز مصرف ان واكسن برای كاسكو چقدر باید باشد.

هیچ كسی نمی داند كه برای ایجاد مصونیت دایمی در كاسكو دفعات استعمال و شكل استعمال و میزان استعمال واكسن نیوكاسل مرغی برای كاسكو چقدر باید باشد.

اما همه می دانند كه حدود 50درصد از كاسكوها متعاقب دریافت واكسن نیوكاسل مرغی یا به دلیل سكته كردن می میرند یا به دلیل مبتلا شدن به بیماری ترس دیگر ابدا قابل نگهداری در خانه نخواهند بود زیرا هربار كه شما به 6 متری یك كاسكو مبتلا به بیماری ترس نزدیك شوید انقدر قار می كشد كه شما را فراری دهد. اگر قبلا سخنگو بوده معمولا پس از دریافت امپول قهر كرده و دیگر حرف نخواهد زد اگر هم وحشی بوده وحشی تر خواهد شد. پس متوجه شدیم كه خطر واكسن زدن به كاسكو در شرایط كنونی و روش كنونی 50 درصد است. یعنی از هر 100 كاسكو 50 كاسكو دچار سكته و مرگ یا بیماری ترس و قاركشی می شود. توجه داشته باشید كه در مجامع بهداشت جهانی حداكثر میزان خطر یك واكسن به میزان یك در ده هزار انهم نه خطر مرگ بلكه خطراتی مثل تب كردن تهوع و امثالهم می تواند برای مجوز دادن به یك واكسن قابل قبول باشد. هیچ یك از سازمان های بهداشتی معتبر جهانی حكم به انجام چنین واكسیناسیون نمی دهند زیرا صاحب كاسكو هم باید پول بپردازد و هم باید منتظر مرگ یا بیماری ترس كاسكوی خود باشد. در حالی كه اگر او بپرسد كه این واكسن ایا موثر واقع می شود یا نه هیچ كسی جرات اظهار نظر مثبت نخواهد داشت و اگر از واكسن زننده تضمین بخواهد هیچ كسی هیچ نوع تضمینی به او نخواهد داد و اگر بدهد قطعا كلكی در كار او خواهد بود چون غیر ممكن است كه یك شخص بتواند از چیزی كه هیچ كسی نسبت به آن اطمینان ندارد مطمئن باشد.

واکسن برای این می زنند که از نیوکاسل یا انفلانزا جلوگیری کند وقتی شما پرنده سالم به خانه ببرید دیگر پرنده شما به پرنده دیگری نزدیک نمی شود که قرار بشه این دو بیماری را بگیرد.

فقط کافی است شما هنگام انتخاب یک طوطی خوب و سروحال انتخاب کنید.

لازم به ذکر است در صورت بروز مشکلات و بیماری پرنده شما می تواند طبق دستور دکتر امپول های لازم را سر نوبت دریافت کند حتما سر موقع دریافت کند هیچ گاه فکر نکنید که پرنده با چند نوبت دریافت به سلامت کامل رسیده و حتما دستور دکتر را کامل رعایت فرمایید

ضمنا از پاک کردن مرغ در کنار پرندگان زینتی جدا خودداری کنید بیماری هایی در مرغ داری هست که همراه مرغ ها به منازل می ایند و قابل انتقال به پرندگان زینتی هستند.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *