اخبار دانستنی آموزشی طوطی سانان

آموزش حرکات موزون و رقص به طوطی

آموزش رقصیدن به طوطی

آموزش حرکات موزون و رقص به طوطی

مرحله1: وقتی شما می خواهید آموزش را شروع کنید پرنده شما باید کاملا اهلی بوده و با شما احساس آرامش کند. بهتر هست که زمانهای آموزش کوتاه باشه مثلا بجای یک جلسه ی بیست دقیقه ای، دو جلسه ی ده دقیقه ای داشته باشید و اگر پرنده تون به بازی کردن تمایل نداره بهتره که آموزش را شروع نکنید. برای اینکه پرنده ی شما حرکات را یاد بگیرد، خود شما نیز باید حرکات را انجام دهید.

مرحله2: انتخاب یک آهنگ: انتخاب موسیقی بسیار مهم است بدلیل اینکه پرنده به آن موسیقی عادت کرده و هرگاه موسیقی پخش شود میداند که زمان رقص است و حدس میزند که چرا شما بدور خود میچرخید!!!!!!!!!!!!!

مرحله3: آموزش را زمانی شروع کنید که پرنده شما فعال و پر انرژی است زیرا هنگامی که پرنده ی شما پر هیاهو باشد یعنی بخوبی به شما توجه میکند. بهتره زمان آموزش کوتاه بوده و حالت تفریحی داشته باشد چون اگر رفتار شما بد و آموزش حالت اجبار داشته باشد نتیجه ی معکوس میگیرید یا باید زمان بیشتری صرف کنید. طوطی ها معمولا حرکات ساده را طی یک هفته یاد میگیرند، بستگی داره که شما چطور با اونها کار کنید!!!

ادامه آموزش حرکات موزون به طوطی

مرحله 4: برای شروع آموزش حرکات موزون به طوطی می توان از حرکت Head bobbing (تکان دادن سر به بالا و پایین) که یک حرکت ساده ی امروزی در جامعه ی بشری است استفاده کرد.
برای اینکار ابتدا باید پرنده ی خود را روی قفس یا هر کجا که راحت تر است گذاشته و هنگامی که توجه آنها به شما جلب شد موسیقی را روشن کنید و چند ثانیه با شور و شوق سر خود را تکان دهید تا با دقت بیشتری به شما نگاه کند. دراین حالت شما می توانید پرنده را با کلماتی مثل صدا کردن اسم او، بیا و … تشویق کنید تا مشتاق شود، مطمئن شوید از کلمه یا عبارتی استفاده کنید که پرنده ی شما کاملا با آن آشنا بوده و متوجه شود که شما مستقیما به او اشاره دارید. این حرکات و کلمه ها را دوباره تکرار کنید. وقتی پرنده ی شما شروع به حرکت کرد به آرامی او را نوازش کرده و یا یک جایزه به او بدهید. به خاطر داشته باشید که اگر پرنده خسته و مضطرب بود به او یک زمان استراحت داده و سپس تمرین را شروع کنید. زمانیکه طوطی این حرکت را یاد بگیرد می توانید لحظات لذت بخشی را با یکدیگر سپری کنید.

مرحله 5: کشش بال: به دلیل تفاوت در ساختار بدن شما با پرنده لازم است که شما آموزش را برای او آسان تر کنید. چگونگی آموزش این حرکت بسیار مهم میباشد. برای اینکار ابتدا دستهای خود را زیر بغل قرار داده و سپس در همین حالت بازوی خود را به بدن چسبانده و به آرامی و به طور موازی با بدن خود بالا و پایین ببرید. زمانی که این حرکت را انجام میدهید از یک عبارت مثل “بالتو بکش” و… استفاده کنید. هنگامیکه پرنده شما این حرکت را یاد گرفت و تکرار کرد حتما به او یک جایزه بدهید.

مرحله 6: یادگیری هر یک از این حرکات به صورت جداگانه می تواند برای پرنده ی شما آسان بوده و به خوبی آنها را انجام دهد، در این مرحله شما باید سعی کنید طوری به پرنده ی خود آموزش دهید تا بتواند این حرکات را به ترتیب با یکدیگر ترکیب کند، برای اینکار لازم است که شما پرنده ی خود را به خوبی بشناسید و همچنین بهتر است که از یک عبارت خاص استفاده کنید تا طوطی شما متوجه شود زمان رقص است. به یاد داشته باشید که تمرین و تکرار رمز یادگیری اوست.

مرحله 7: شما باید با ایده های خود حرکت پا را نیز به حرکات قبلی اضافه نمایید. می توانید از حرکت معروف پنجه (Thriller’s famous claw move) شروع کنید. فراموش نکنید هنگامیکه انگشت خود را به طرف پای طوطی می برید از یک عبارت دلخواه استفاده کنید، اگر پرنده ی شما پای خود را بلند کرد حتما او را تشویق کرده و حرکت را دوباره تکرار کنید. هنگامی که مشغول یاد دادن عبارت مورد نظر به طوطی خود هستید سعی کنید حرکت را خودتان نیز انجام دهید. همچنین می توانید به پرنده ی خود آموزش دهید که سر خود را به طرفین تکان دهد (برای اینکار می توانید از روش مرحله ی 4 استفاده کنید).
این حرکات را می توانید با ایده ها و تصورات خود گسترش دهید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید