مرکز تحقیقات سایت رسمی طوطی سانان دنیای منقارکج ها اطلاعات آموزش نگهداری مشاوره خرید فروش انواع گونه ها و نژادهای طوطی جوجه ماکائو جوجه کاکادو جوجه کاسکو جوجه شاه طوطی جوجه ملنگو جوجه اکلکتوس عروس هلندی طوطی برزیلی طوطی سخنگو پت شاپ پرنده فروشی تغذیه قیمت دامپزشک پرندگان زینتی

جستجو
فیلد های عمومی
جستجو در محتوا
جستجو در عناوین
دقیقا عین عبارت
فیلتر براساسدسته های محصولات

استفراغ و تهوع طوطی بالا آوردن

اوق زدن بالا آوردن استفراغ کردن طوطی

سلام مجدد خدمت همه علاقه مندان به طوطی سانان تصمیم گرفتم این پست را به بررسی و اشنائی با حالات تهوع در طوطی ها اختصاص دهیم.

همانطور که احتمالا می دانید طوطی ها در دو حالت بالا می اورند

۱. هنگامی که تصمیم بگیرند به جفت خود ابراز علاقه کنند غذای خود را بالا اورده و سعی می کنند انرا به کسی که دوستش دارند بدهند حتی به صاحب خود. انها سعی می کنند غذای خود را به صاحب خود بدهند این حالت در انها هنگامی رخ می دهد که بیش از حد هیجان زده می شوندوخوب نیست که شما طوری طوطی خود را تربیت کنید که دائما این کار را تکرار کند. عوارض مخربی دارد.

۲. در حالت غیر طبیعی یعنی در هنگام بیمار بودن طوطی چیزهایی که قبلا خورده را دائما بالا می اورد و نشانه بسیار خطرناک این عمل نداشتن تعادل می باشد و پرنده شما در هنگام استفراغ سر خود را به چپ و راست حرکت می دهد و حتی غذاها را به اطراف می پاچد. در صورت مشاهده فورا اقدام کنید

در حالت طبیعی استفراغ های عشق و عاشقی طوطی سر را به عقب و جلو یا بهتر است بگوییم بالا و پایین حرکت می دهد وهمچنین در چنین شرایطی معمولا به خاطر خوشحال بودن و هیجان زده شدن مردک چشم را هم گشاد و تنگ می کند .

دیدگاه ها (0)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *