جستجو
فیلد های عمومی
جستجو در محتوا
جستجو در عناوین
دقیقا عین عبارت
فیلتر براساسدسته های محصولات

بازگرداندن طوطی سخنگو شرط گذشت از سارقان

اخبار طوطی سخنگو

بازگرداندن طوطی سخنگو شرط گذشت از سارقان

این خبر مربوط به سال 1388 از آرشیو سایت منقارکج ها می باشد

۳ سارق حرفه‌ای هنگام دستبرد به خانه زن مسنی، طوطی سخنگوی او را هم به سرقت بردند 
اما تصور نمی‌كردند باز گرداندن همین طوطی، شرط شاكی برای اعلام رضایت باشد.
شامگاه 5 بهمن امسال، ماموران پلیس در جریان دستبرد مسلحانه چند سارق به خانه زنی تنها در شرق تهران قرار گرفتند و راهی محل سرقت شدند. مالباخته به محض حضور ماموران در محل مدعی شد: در حال تماشای تلویزیون بودم كه متوجه سایه 3 مرد در حیاط خانه‌ام شدم. 
همین كه می‌خواستم خودم را به در خروجی برسانم ناگهان یكی از آنها سد راهم شد و بعد از زدن گاز اشك آور به‌صورتم، مرا به داخل خانه كشاند و دست و پایم را بسته، در گوشه‌ای از خانه رهایم كرد.
او وهمدستانش سپس شروع به جمع‌آوری لوازم داخل خانه كردند و حتی طوطی سخنگویم را هم بی‌توجه به التماس‌هایم با خودشان بردند. بعد از اظهارات این زن، پرونده در اختیار كارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت و بررسی‌های تخصصی برای شناسایی سارقان شروع شد. 
ماموران در نخستین اقدام زن مالباخته را به اداره آگاهی دعوت كردند و آرشیو عكس مجرمان سابقه‌دار را در اختیارش قرار دادند. این زن در بین‌ عكس‌ها، چهره 2 نفر از سارقان را شناخت و به این ترتیب نخستین سرنخ در اختیار پلیس قرار گرفت. 
با شناسایی متهمان، دستگیری آنها در دستور كار قرار گرفت و كارآگاهان كه متوجه شده بودند این دو سارق سابقه دار به تازگی از زندان آزاد شده‌اند، آنها را در یك عملیات ضربتی دستگیر كردند. 
در بازرسی از خانه متهمان، اموالی كه از خانه شاكی به سرقت رفته بود، كشف شد اما ماموران هر چه گشتند اثری از طوطی سخنگوی صاحبخانه نبود. با انتقال متهمان به اداره آگاهی، آنها تحت بازجویی قرار گرفتند و به سرقت از خانه این زن اعتراف كردند. 
بعد از اعتراف این دو متهم، همدست دیگر آنها نیز دستگیر شد و 8اسفند هر سه متهم مقابل قاضی خاكی – دادیار شعبه 3 دادسرای جنایی تهران- قرار گرفتند. آنها با اعتراف به سرقت از خانه شاكی مدعی شدند كه طوطی سخنگو را در بازار مولوی تهران به فرد ناشناسی به مبلغ200 هزار تومان فروخته‌اند. 
خاكی- دادیار پرونده- با اعلام این خبر گفت: شاكی كه وابستگی زیادی به طوطی‌اش دارد گفته كه اگر سارقان، طوطی او را بازگردانند، از شكایت خود صرف‌نظر خواهد كرد و این در حالی است كه متهمان ادعا می‌كنند فردی كه طوطی را خریده بود، نمی‌شناسند.
وی افزود: هم‌اكنون هر سه متهم با قرار قانونی در بازداشت به سر می‌برند و تحقیقات تكمیلی درخصوص این پرونده ادامه دارد.

گفت‌وگو با یكی از سارقان 
چند سال داری

25 سال 
ازدواج هم كرده ای؟ 
قرار بود چند روز بعد مراسم نامزدی‌ام برگزار شود .
نامزدت می‌داند كه تو به اتهام سرقت دستگیر شده‌ای؟ 
نه او حتی نمی‌دانست كه من سابقه‌دار هستم.
چرا واقعیت را به او نگفته بودی؟ 
به‌خاطر اینكه با خودم قسم خورده بودم دیگر به سراغ كارهای خلاف نروم.
پس چه اتفاقی باعث شد تا دوباره به این كار رو بیاوری؟ 
دوستم باعث این كار شد. او گفت این زن پول و ثروت زیادی دارد و همین وسوسه باعث شد تا دوباره به سراغ این كار بروم، از طرفی برای نامزدی‌ام نیز به پول احتیاج داشتم.
چقدر سرقت كردید؟ 
4 میلیون تومان و یك طوطی سخنگو .
چرا طوطی را فروختید؟ 
می خواستیم بقیه اموال را نیز به فروش برسانیم اما نشد.
شاكی اعلام رضایتش را منوط به برگرداندن طوطی‌‌اش می‌داند آیا خریدار را می‌شناسید؟ 
نه. برای فروش چند جا طوطی را بردیم و همه قیمت میلیونی دادند اما همین كه در میدان مولوی یك نفر حاضر شد طوطی را نقد بخرد ما هم فروختیم. 
حالا می‌خواهی چه كار كنی؟ 
نمی دانم شاید اگر فرصتی برای اینكه دنبال خریدار طوطی بگردم به من بدهند، بتوانم آن را پیدا كنم.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *