جستجو
فیلد های عمومی
جستجو در محتوا
جستجو در عناوین
دقیقا عین عبارت
فیلتر براساسدسته های محصولات

رزیلای زرشکی

رزیلای شکیل

رزیلای زرشکی

Crimson Rosella

Platycercus elegans

رزیلا زرشکی (Crimson Rosella ) با نام علمی Platycercus elegans بومی شرق و جنوب شرق استرالیا می باشد که اغلب این گونه به عنوان طوطی نیوزلند و جزیره نورفولک معرفی شده است. زیستگاه مورد علاقه ی رزیلا زرشکی شامل جنگل های کوهستانی و باغ ها می باشد.

رزیلا زرشکی به عنوان یک رزیلا بسیار زیبا و آرام و هم چنین یک حیوان خانگی محبوب شناخته شده است.

طول بدن رزیلا زرشکی حدود ۲۶-۳۶ سانتی متر می باشد و عرض بدن با بال های باز ۱۶-۱۸ سانتی متر است.

جنس نر در رزیلا زرشکی به رنگ قرمز رنگ با گونه های بنفش- آبی می باشد ، پرها در ناحیه ی پشت بدن به رنگ مشکی و سفید و لبه های قرمز رنگ می باشد. پرهای دم به رنگ آبی تیره با پایه های سیاه و سفید هستند. ماده ها مشابه نرها هستند با این تفاوت که جثه ی کوچک تری دارند و در ناحیه ی پشت بدن یک الگوی خفیف سبز رنگ دارند.

رژیم غذایی رزیلا زرشکی در طبیعت شامل انواع میوه ها ، دانه ها ، شهد ، گل ، توت ها و چمن می باشد. علاوه بر آن در فصل تولید مثل از لارو حشرات نیز تغذیه ی می کنند که میزان بالایی پروتئین در اختیارشان قرار گیرد.

رزیلا زرشکی معمولا ۴-۶ تخم می گذارد که پس از ۱۹-۲۴ روز تخم ها تبدیل به جوجه می شوند. جوجه ها پس از ۵ هفته پردار می شوند و ۳-۴ هفته بعد مستقل می گردند.

روزلای شکیل پرنسس

طولش 36 سانتیمتر و میط زیستش جنوب غربی استرالیا است . پیشانی و بالای سر نرها قرمز و پررنگ می باشد . گلو و صورت تا نزدیکی چشم ها زرد . سینه و شکم بنفش تا آبی و پرهای پوششی بال سبزند . پیشانی و بالای سر ماده قهوه ای یا سبز قهوه ای می باشد . صورت و گلو زرد کم رنگ است . تنها نوع ماده است که روی تخم ها می خوابد و از جوجه مراقبت می کند . بین 4 تا 5 تخم گذارده و جوجه ها پس از 19 روز از تخم در آمده و 5 هفته بعد لانه را ترک می کند .

دیدگاه ها (۰)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *