اخبار دانستنی آموزشی طوطی سانان

سرقت پرندگان کمیاب به خاطر سگ بیمار

پت شاپ

سرقت پرندگان کمیاب به خاطر سگ بیمار

مرد پرنده‌فروش زمانی که سگ بیماری را به دختر جوان فروخت، نمی‌دانست قربانی انتقامگیری او خواهد شد. دختر جوان با کمک پسر مورد علاقه‌اش تعدادی پرنده کمیاب را دزدید و قصد فروش آنها را داشت که دستگیر شد.
تصویر سرقت پرندگان کمیاب به خاطر سگ بیمار
به گزارش جام‌جم، رسیدگی به این پرونده از بهمن سال گذشته همزمان با شکایت مردی در رابطه با سرقت پرندگان گرانقیمت‌اش در دستور کار ماموران پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت .
شاکی در اظهاراتش گفت: در زمینه خرید و فروش پرندگان گرانقیمت و توله‌سگ فعالیت دارم. از دو ماه پیش نیز تعدادی پرنده گرانقیمت از جمله کاسکوی سخنگو، کاکادوپالم، مینای سخنگو و طوطی کاکولی استرالیایی را خریدم و در فروشگاهم نگهداری می‌کردم تا مشتری مناسبی برای فروش این پرندگان پیدا کنم. چند روز پیش از وقوع سرقت چند مرد به فروشگاهم آمدند و قرار شد پس از توافق بر سر قیمت با آنها تماس بگیرم و تعدادی از این پرندگان را به این افراد بفروشم.
وی اضافه کرد: امروز زمانی که به فروشگاهم آمدم، مشاهده کردم قفل در ورودی تخریب و 3 کاسکوی سخنگو، کاکادوپالم، مینای سخنگو و طوطی کاکولی استرالیایی که هر کدام ارزش میلیونی داشتند و درکل ارزش آنها حدود 100 ها میلیون تومان بود و در قفس‌های جداگانه‌ای بودند، سرقت شده‌اند. سارق یا سارقان پیش از فرار دوربین مداربسته و یک دستگاه لپ‌تاپم را هم که اطلاعات شخصی و کاری‌ام در آن ثبت شده بود، دزدیده‌‌اند.
ردپای دختر و پسر در سرقت
همزمان با تشکیل پرونده قضایی و به دستور علی شاهنگیان، بازپرس شعبه 14 دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 2 تهران، تحقیقات پلیس برای شناسایی و دستگیری سارقان فراری و کشف پرندگان گرانقیمت آغاز شد تا این که با گذشت شش ماه از وقوع این سرقت، هفته گذشته شاکی با حضور در پلیس آگاهی اعلام کرد یک دختر و پسر برای فروش تعدادی از پرندگان سرقتی وی به فروشگاه یکی از دوستانش رفته بودند که وی متوجه موضوع شده و به پلیس 110 اطلاع داده اما سارقان دقایقی پیش از حضور ماموران با اطلاع از لو رفتن ماجرا در حالی که چند قفس پرنده در دستشان بوده، با خودرویی محل مورد نظر را ترک کرده‌اند. در بازبینی دوربین مداربسته مغازه پرنده‌فروشی دوستم، یکی از سارقان را که دختر جوانی بود، شناختم.

شاکی اضافه کرد: این دختر در یک بنگاه املاک حوالی مغازه‌ام کار می‌کرد و چند ماه پیش از من یک قلاده سگ خرید اما پس از یک ماه آن سگ به طور مرموزی مرد. این دختر جوان که نازی نام دارد سراغم آمد و تهدیدم کرد باید سگ دیگری در برابر سگ مرده به وی بدهم در غیر این صورت از من شکایت می‌کند. من هم یک قلاده سگ دیگر با نژاد خارجی به وی دادم اما او همچنان مرا تهدید می‌کرد تا این‌که متوجه شدم در ماجرای دستبرد به مغازه‌ام نقش داشته است.

در این مرحله از تحقیقات، دختر جوان تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و دو روز پیش دستگیر شد.
اعتراف دختر آشنا
او با انتقال به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران به جرم خود اعتراف کرد و گفت: من از شاکی به علت فروش یک قلاده سگ بیمار کینه به دل گرفتم و عصبانی بودم. سرقت را پسر مورد علاقه‌ام انجام داد و از من خواست در فروش پرندگان کمکش کنم.

ابتدا برای فروش پرندگان در چند سایت آگهی دادیم اما موفق به فروش آنها نشدیم. به همین دلیل برای فروش پرندگان به چند مغازه سر زدیم که همین کار باعث دستگیری من شد.
وی ادامه داد: پسر جوان وقتی متوجه شد من از شاکی کینه به دل گرفته‌ام، این سرقت را انجام داد و من از او نخواسته بودم این کار را انجام دهد.
با اعتراف دختر جوان و با توجه به تناقض‌گویی‌هایش در جلسه بازپرسی، برای او قرار قانونی صادر شد. تحقیقات تکمیلی از وی برای کشف پرندگان سرقتی و دستگیری همدستش ادامه دارد.


سخن مدیریت دنیای منقارکج ها:

این آقا مدیر یکی از سایت های طوطی هستند و سگ و سایر حیوانات هم خریدوفروش می کنند 

یکی نیست بهش بگه باباجون سگ مریض نفروش که اینجوری نیان اسیرت کنن طوطی های گرونتو ببرن …

می دانستید منقارکج ها رکورد دار کمترین میزان تلفات پرنده است همه پرنده فروشی ها و پت شاپ ها تقریبا هر روز تعدادی پرنده صبح به صبح دور می ریزند و مرگ و میر بسیار دارند متاسفانه …

میگن عاشق یه صدای دیگه داره عاشقی حال و هوای دیگه داره می خونم تا همه باور بکنند از تو خوندن، یه صفای دیگه داره از تو خوندن، یه صفای دیگه داره….

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید