طوطی های کانور

ناندی کانور

ناندی کانور

ناندای کانور (ناندی کانور)

Nanday Parakeet

Nandayus nenday

پاراکیت نندای (Nanday Parakeet ) با نام علمی Aratinga nenday هم چنین به عنوان پاراکیت دم سیاه و یا پاراکیت سر سیاه نیز مشهور است که به آن کانور نندای نیز گفته می شود که پرنده ای با بدنی عمدتا سبز رنگ می باشد و بومی آمریکای جنوبی از شرق بولیوی به سمت جنوب شرقی برزیل ، مرکز پاراگوئه و شمال آرژانتین می باشد. پرندگانی از این پاراکیت در اسارت در مناطق مختلف دنیا زندگی می کنند و جمعیت های مستقل غیر بومی آن نیز در لس آنجلس ، کالیفرنیا و مناطق مختلفی از فلوریدا دیده می شوند.

طول بدن پاراکیت نندای چیزی حدود ۳۲-۳۷ سانتی متر و وزن آن تقریبا ۱۴۰ گرم است .ویژگی متمایز کننده ی این پاراکیت از سایر پاراکیت ها ماسک صورت سیاه رنگ و منقار سیاه و سفید ان می باشد. هم چنین در انتهای پرهای پروازی بال ها رنگ سیاه دیده می شود و در انتهای پرهای دم رنگ آبی به چشم می خورد.قفسه ی سینه به سمت بالا به رنگ سبز مایل به آبی می باشد پائین قفسه ی سینه به رنگ سبز می باشد ، پرهای پوششی ران قرمز رنگ هستند.

پاراکیت ناندای از انواع میوه ، دانه ، خرما ،توت ، گل و جوانه تغذیه می نماید و زیستگاه آنها جنگل ها ، مراتع باز و دشت ها و هم چنین دامداری ها می باشد. هم چنین این پاراکیت در برخی مناطق آمریکای جنوبی به عنوان آفت در نظر گرفته شده است.

پاراکیت نندای لانه ی خود را با ایجاد سوراخ هایی در تنه ی درخت ایجاد می کند و ۳-۴ تخم می گذارد .

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید