جستجو
فیلد های عمومی
جستجو در محتوا
جستجو در عناوین
دقیقا عین عبارت
فیلتر براساسدسته های محصولات

ناندی کانور

ناندی کانور

ناندای کانور (ناندی کانور)

Nanday Parakeet

Nandayus nenday

پاراکیت نندای (Nanday Parakeet ) با نام علمی Aratinga nenday هم چنین به عنوان پاراکیت دم سیاه و یا پاراکیت سر سیاه نیز مشهور است که به آن کانور نندای نیز گفته می شود که پرنده ای با بدنی عمدتا سبز رنگ می باشد و بومی آمریکای جنوبی از شرق بولیوی به سمت جنوب شرقی برزیل ، مرکز پاراگوئه و شمال آرژانتین می باشد. پرندگانی از این پاراکیت در اسارت در مناطق مختلف دنیا زندگی می کنند و جمعیت های مستقل غیر بومی آن نیز در لس آنجلس ، کالیفرنیا و مناطق مختلفی از فلوریدا دیده می شوند.

طول بدن پاراکیت نندای چیزی حدود ۳۲-۳۷ سانتی متر و وزن آن تقریبا ۱۴۰ گرم است .ویژگی متمایز کننده ی این پاراکیت از سایر پاراکیت ها ماسک صورت سیاه رنگ و منقار سیاه و سفید ان می باشد. هم چنین در انتهای پرهای پروازی بال ها رنگ سیاه دیده می شود و در انتهای پرهای دم رنگ آبی به چشم می خورد.قفسه ی سینه به سمت بالا به رنگ سبز مایل به آبی می باشد پائین قفسه ی سینه به رنگ سبز می باشد ، پرهای پوششی ران قرمز رنگ هستند.

پاراکیت ناندای از انواع میوه ، دانه ، خرما ،توت ، گل و جوانه تغذیه می نماید و زیستگاه آنها جنگل ها ، مراتع باز و دشت ها و هم چنین دامداری ها می باشد. هم چنین این پاراکیت در برخی مناطق آمریکای جنوبی به عنوان آفت در نظر گرفته شده است.

پاراکیت نندای لانه ی خود را با ایجاد سوراخ هایی در تنه ی درخت ایجاد می کند و ۳-۴ تخم می گذارد .

 

دیدگاه ها (۰)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *