مرکز تحقیقات سایت رسمی طوطی سانان دنیای منقارکج ها اطلاعات آموزش نگهداری مشاوره خرید فروش انواع گونه ها و نژادهای طوطی جوجه ماکائو جوجه کاکادو جوجه کاسکو جوجه شاه طوطی جوجه ملنگو جوجه اکلکتوس عروس هلندی طوطی برزیلی طوطی سخنگو پت شاپ پرنده فروشی

جستجو
فیلد های عمومی
جستجو در محتوا
جستجو در عناوین
دقیقا عین عبارت
فیلتر براساسدسته های محصولات

پاراکیت پیشانی پرتقالی

کانور پیشانی نارنجی

پاراکیت پیشانی پرتقالی

Orange-fronted Parakeet

Aratinga canicularis

پاراکیت پیشانی پرتقالی (Orange-fronted Parakeet) یا پاراکیت کوهستان یک نوع طوطی بومی جزایر جنوبی زلاندنو می باشد که اغلب به عنوان طوطی پیشانی نارنجی و هم چنین کانور نیمه ی ماه نیز مشهور می باشد. این پاراکیت که در گذشته در تمام زلاندنو پراکنش داشت امروزه فقط در جزایر جنوبی زلاندنو یافت می شود.

طول بدن پاراکیت پیشانی پرتقالی ۲۰-۲۳ سانتی متر می باشد و وزن بدن در نرها ۴۵-۵۵ گرم و در ماده ها ۳۸-۵۰ گرم می باشد. بال و پر عمدتا به رنگ سبز روشن می باشد با یک الگوی پرتقالی رنگ در ناحیه ی جلویی و پیشانی که این الگوی نارنجی نیز در دو طرف بدن نیز دیده می شود. شبکه های بیرونی پرها به رنگ آبی – بنفش می باشد ، نوک سیاه و سفید می باشد و چشم ها قرمز رنگ می باشد.

نرها و ماده ها بسیار شبیه به هم می باشند و فقط ماده ها جثه ی کوچکتری دارد. این پاراکیت به صورت جفت یا در گروه های کوچک دیده می شوند و اغلب روی شاخه های خارجی بوته ها دیده می شوند. آنها لانه های خود را در نزدیکی منابع آب برای تامین آب مورد نیاز برای نوشیدن و استحمام می سازند.

آنها از جوانه ها ، برگ ها ، دانه ها ، میوه ها ، شهد و گل ها ، انواع توت و آجیل تغذیه می کنند. هم چنین آنها از لارو حشرات و بقایای حیوانی نیز تغذیه می کنند.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *