طوطی های کانور

کانور طلایی

کانور طلایی

کانور طلایی Golden Parakeet

Guarouba guarouba

نام علمی :
Aratinga guarouba که اخیرا به (Guaruba guarouba ) تغییر نام پیدا کرد
توضیحات:
bavaria کانور یا کانور طلایی در منطقه ایی دور افتاده در شمال شرقی برزیل برای اولین بار دیده شد.گفته میشود مدت طولانی هست که این پرنده شناخته شده است. دکتر گرین متذکر شده است که این پرنده با عنوان طوطی طلایی در سال 1887 شناخته و درباره ان توضیحاتی وجود داشته،او توصیه می کند که نمونه ایی از کانور طلایی در باغ وحش لندن در سال 1871 وجود داشته.برای اولین بار در سال1939 در سریلانکا تکثیر شده اند و در سال 1945 در ایالات متحده نیز این گونه با موفقیت تکثیر شد.با توجه به تخریب هزاران هکتار از جنگل ها و زیستگاه بومی خود این گونه زیبا به شدت کاهش یافته طوری که امروزه آنها بسیار نادر و محافظت شده هستند.که حتی در اسارت نیز تعداد محدودی وجود دارد و وضعیت آنها بسیار نگران کننده است.

مشخصات ظاهری:
bavaria کانور یا کانور طلایی عضو کوچکی از خانواده طوطی سانان به شمار میرود با در نظر گرفتن اینکه یکی از زیباترین کانور ها میباشد.پرهای طلایی زرد رنگ درخشانی کل جثه را پوشانده که تنها بخشی از انتهای بالها به رنگ سبز دیده میشود.دارای چشم های قهوه ایی رنگ که توسط یک حلقه فاقد پر سفید احاطه شده و رنگ منقار شاخی کم رنگ است و پاهای صورتی روشن دارند.

اندازه و وزن:
کانور طلایی در زمان بلوغ تا 35.5 سانتیمتر رشد میکند و وزنی حدود 249 گرم خواهد داشت.

تغذیه:
آنها از خوردن انواع جوانه ها،دانه ها،آجیل،میوه ها،سبزیجات،و غذاهای تجاری لذت میبرند و همچنین می توانند از غذا های طبیعی که انسان استفاده میکند تغذیه کنند.

تکثیر:
کانور طلایی به راحتی در اسارت قابل تکثیر است انها در زمان تولید مثل حالت بسیار تهاجمی پیدا میکنند.ولی یکی از مشکلات اصلی برای تکثیر در این گونه این است که اگر جفتی همسر خود را از دست بدهد بعید است که کانور طلایی دیگری را به عنوان جفت قبول کند.کانور ماده 3 تا 4 عدد تخم میگذارد که حدود 25 روز به نگه داری از انها میپردازد و 10 هفته به جوجه ها در لانه رسیدگی میکند.

مشکلان نگه داری در اسارت:
این گونه از طوطی سان هم مانند تمامی هم خانوادهایش پرنده پر سر و صدایی ست.

خرید کانور طلایی : 
کانور طلایی به عنوان یک حیوان خانگی به آسانی در دسترس نیست و بسیار گران میباشد.اگر خوهان خرید این گونه در ایالات متحده هستید به اسانی نمیتوانید ان را به دست بیاورید مگر آنکه هم خریدار و هم فروشنده از سازمان حیات وحش ایالات متحده مجوز داشته باشند.

اطلاعات بیشتر:

کانور طلایی با نام علمی Guaruba guarouba دارای پر ها و بال های زرد روشن با حاشیه ی سبز رنگ می باشد که در جنگل های خشک و سرزمین های مرتفع در برزیل زندگی می کند که البته به خاطر جنگل زدایی و تجارت غیر قانونی بی رویه ی آن در لیست گونه های در معرض خطر قرار گرفته است.

طول بدن کانور طلایی ۳۴ سانتی متر است که همراه با بال های عمدتا زرد رنگ همراه با قسمت های سبز رنگ در بخش بیرونی بال ها و دم می باشد. در ظاهر کانور طلایی نر و ماده با هم تفاوتی در رنگ ندارند اما در نوجوان ها رنگ زرد کم تر و رنگ سبز بیشتری در بال ها دیده می شود .

کانور طلایی

کانور طلایی در قسمت های شمالی برزیل پراکنده شده است و اولین بار در سال ۱۹۸۶ مورد مطالعه قرار گرفت که کانور طلایی طی سال دو زیستگاه دارد که طی فصولی که تولید مثل نمی کنند در جنگل های مرتفع خشک زندگی می کنند و در فصل تولید مثل به سمت مناطق باز در لبه ی جنگل به سمت مزارع کشاورزی می روند.

کانور طلایی یک گونه ی اجتماعی در زندگی ، تغذیه ،خواب و حتی تولید مثل با افراد گروه خود می باشد. تغذیه ی کانور طلایی اغلب از میوه ها ، دانه ها ، گل ها ، جوانه ها ، کشت های ذرت ، کرچک هندی و انبه می باشد.

کانور طلایی در سن ۳ سالگی به بلوغ می رسد که اقدام به حفر لانه در درختی در ارتفاعات می نماید و عمق لانه ای که کانور طلایی حفر می کند معمولا بیش از سایر گونه ها می باشد. سپس به طور متوسط ۴ تخم می گذارد که پس از ۳۰ روز تخم ها تبدیل به جوجه می شوند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید