مرکز تحقیقات سایت رسمی طوطی سانان دنیای منقارکج ها اطلاعات آموزش نگهداری مشاوره خرید فروش انواع گونه ها و نژادهای طوطی جوجه ماکائو جوجه کاکادو جوجه کاسکو جوجه شاه طوطی جوجه ملنگو جوجه اکلکتوس عروس هلندی طوطی برزیلی طوطی سخنگو پت شاپ پرنده فروشی

جستجو
فیلد های عمومی
جستجو در محتوا
جستجو در عناوین
دقیقا عین عبارت
فیلتر براساسدسته های محصولات

کانور کلاه طلایی

کانور سرطلایی

کانور کلاه طلایی

Golden-capped Parakeet

Aratinga auricapilla

کانور سر طلایی (Golden-capped Conure) با نام علمی Aratinga auricapillus هم چنین با عنوان پاراکیت سر طلایی نیز مشهور می باشد که بومی برزیل و پاراگوئه می باشد . زیستگاه های طبیعی کانور سر طلایی شامل جنگل های نیمه گرمسیری ، گرمسیری خشک ، دشت های گرمسیری مرطوب ، دشت های بی درخت خشک و مزارع می باشد . کانور سر طلایی با از دست دادن زیستگاه در لیست گونه های در معرض خطر انقراض قرار گرفته است. کانور سر طلایی در اسارت و پرورش به عنوان یک حیوان خانگی محبوب شناخته شده است.

طول بدن کانور سر طلایی حدود ۳۳ سانتی متر می باشد و وزن حدودی آن نیز ۱۵۰ گرم می باشد ، رنگ بدن به طور عمده سبز رنگ می باشد ، همراه با یک شکم قرمز رنگ و پاهایی خاکستری و عنبیه های چشم به رنگ قهوه ای دیده می شوند. ناحیه ی سر در اطراف چشم ، پوشش پائینی بال ها به رنگ قرمز دیده می شوند. انتهای دم به رنگ سز- زیتونی دیده می شود. کانور سر طلایی حدودا در سن ۲ سالگی به بلوغ می رسد و طول عمر کانور سر طلایی حدود ۳۰ سال تخمین زده شده است.

کانور سر طلایی یک طوطی کوچک و مهربان است که نیاز به محبت و عشق دارد ، کانور سر طلایی کمی دلپذیرتر و جذاب تر از سایر کانورها می باشد ، آنها تربیت شدنی هستند و تعداد کمی کلمه نیز یاد می گیرند.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *