جستجو
فیلد های عمومی
جستجو در محتوا
جستجو در عناوین
دقیقا عین عبارت
فیلتر براساسدسته های محصولات

کانور گردن قهوه ای

طوطی کانور گردن قهوه ای

کانور گردن قهوه ای

Brown-throated Parakeet

Aratinga pertinax

کانور گردن قهوه ای

خانواده:
Aratinga

گونه:
pertinax

مشخصات:
نر و ماده هر دو به رنگ سبز هستند اما رنگ زرد را نیز میتوان در انها دید پیشانی مایل به نارنجی دارند و در اطراف سر رنگ زیتونی تیره مشاهده میشود.گلو و بالای سینه پرتقالی است،دمی سبز با سرهای آبی دارند.منقارشان خاکستری سیاه و سفید است.یک حلقه نازک فاقد پر دور چشم های که به رنگ زرد است وجود دارد.

پراکندگی:
Curacao, Netherland Antilles, off coast of Venezuela; feral population in St. Thomas and Saba, in Virgin Islands, West Indies

اندازه و وزن:
این طوطی ها طولی به اندازه 25 سانت متر و وزن 102 گرم دارند.

خصوصیات رفتاری:
مهربان،باهوش،و اگر با انها تمرین شوند می توانند کلماتی را هم تقلید کنند،و در اغلب اوقات با صاحب خود رابطه عمیقی بر قرار می کنند.

تغذیه:
سیب،گلابی،پرتقال،میوه کاکتوس،انار,هویج،کرفس،نخو� � فرنگی در غلاف،ذرت تازه ،کاهو،ارزن قناری،و جوانه دانه آفتابگردان،لوبیا پخته شده،ذرت آب پز.

تکثیر:
تعداد تخم:3 تا 5 عدد
مدت خوابیدن روی تخم ها:23 تا 25 روز
زمان ترک لانه:7 هفته

پاراکیت گردن قهوه ای با نام علمی Eupsittula pertinax هم چنین به عنوان کانور سنت توماس و یا کانور گردن قهوه ای نیز شناخته شده است که یک گونه طوطی از خانواده ی Psittacidae می باشد.پاراکیت گردن قهوه ای به طور گسترده ای در جنگل ها ، دشت های بی درخت و بوته زارهای در شمال آمریکای جنوبی در ونزوئلا ، کلمبیا ، گینه ، جزایر ABC در آنتیل و شمال برزیل زندگی می کنند. این در حالی است که افرادی از پاراکیت گردن قهوه ای در جنوب آمریکای مرکزی در کاستاریکا و پاناما یافت می شوند که در مواردی این دو را دو زیر گونه ی مجزا معرفی کرده اند.

پاراکیت گردن قهوه ای به طور عمده سبز رنگ است که رنگ سبز در بخش های پائینی بدن کم رنگ تر و ملایم تر از سبز در بخش های رویی بدن می باشد . نوک به رنگ سیاه- خاکستری است ، هم چنین برخی از پرها به رنگ آبی دیده می شوند. رنگ سر و صورت به نوع زیر گونه بستگی دارد. اگرچه بسیاری از زیر گونه ها دارای سر و گلویی به رنگ قهوه ای هستند اما در مواردی رنگ نارنجی و زرد در ناحیه ی گلو و سر دیده شده است

دیدگاه ها (۰)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *