جستجو
فیلد های عمومی
جستجو در محتوا
جستجو در عناوین
دقیقا عین عبارت
فیلتر براساسدسته های محصولات

کانور گردن قهوه ای

طوطی کانور گردن قهوه ای

کانور گردن قهوه ای

Brown-throated Parakeet

Aratinga pertinax

کانور گردن قهوه ای

خانواده:
Aratinga

گونه:
pertinax

مشخصات:
نر و ماده هر دو به رنگ سبز هستند اما رنگ زرد را نيز ميتوان در انها ديد پیشانی مایل به نارنجی دارند و در اطراف سر رنگ زیتوني تيره مشاهده ميشود.گلو و بالاي سینه پرتقالي است،دمي سبز با سرهاي آبی دارند.منقارشان خاکستری سیاه و سفید است.يك حلقه نازک فاقد پر دور چشم هاي كه به رنگ زرد است وجود دارد.

پراكندگي:
Curacao, Netherland Antilles, off coast of Venezuela; feral population in St. Thomas and Saba, in Virgin Islands, West Indies

اندازه و وزن:
اين طوطي ها طولي به اندازه 25 سانت متر و وزن 102 گرم دارند.

خصوصيات رفتاري:
مهربان،باهوش،و اگر با انها تمرين شوند مي توانند كلماتي را هم تقليد كنند،و در اغلب اوقات با صاحب خود رابطه عميقي بر قرار مي كنند.

تغذيه:
سیب،گلابی،پرتقال،میوه کاکتوس،انار,هویج،کرفس،نخو� � فرنگی در غلاف،ذرت تازه ،کاهو،ارزن قناری،و جوانه دانه آفتابگردان،لوبیا پخته شده،ذرت آب پز.

تكثير:
تعداد تخم:3 تا 5 عدد
مدت خوابيدن روي تخم ها:23 تا 25 روز
زمان ترك لانه:7 هفته

پاراکیت گردن قهوه ای با نام علمی Eupsittula pertinax هم چنین به عنوان کانور سنت توماس و یا کانور گردن قهوه ای نیز شناخته شده است که یک گونه طوطی از خانواده ی Psittacidae می باشد.پاراکیت گردن قهوه ای به طور گسترده ای در جنگل ها ، دشت های بی درخت و بوته زارهای در شمال آمریکای جنوبی در ونزوئلا ، کلمبیا ، گینه ، جزایر ABC در آنتیل و شمال برزیل زندگی می کنند. این در حالی است که افرادی از پاراکیت گردن قهوه ای در جنوب آمریکای مرکزی در کاستاریکا و پاناما یافت می شوند که در مواردی این دو را دو زیر گونه ی مجزا معرفی کرده اند.

پاراکیت گردن قهوه ای به طور عمده سبز رنگ است که رنگ سبز در بخش های پائینی بدن کم رنگ تر و ملایم تر از سبز در بخش های رویی بدن می باشد . نوک به رنگ سیاه- خاکستری است ، هم چنین برخی از پرها به رنگ آبی دیده می شوند. رنگ سر و صورت به نوع زیر گونه بستگی دارد. اگرچه بسیاری از زیر گونه ها دارای سر و گلویی به رنگ قهوه ای هستند اما در مواردی رنگ نارنجی و زرد در ناحیه ی گلو و سر دیده شده است

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *