اخبار دانستنی آموزشی طوطی سانان

آموزش ترفند تارگت

آموزش به طوطی

آموزش ترفند تارگت

اگر مدتی است که طوطی را خریداری کردید و کمی با دست شما آشنا شده است میتوانید به سادگی به وی بیاموزید چگونه روی دست شما بیاید و از دست شما به عنوان نشیمنگاه استفاده کند در ضمن به هیچ وجه گاز نگیرد. در این روش بر آنیم تا شما را حیرت زده کنیم و خودتان با کمال ناباوری ببینید چگونه طوطی شما روی دست می آید بدون اینکه کوچکترین گازی بگیرد.

ابتدا باید ببینید که طوطی شما چه غذایی دوست دارد تا از همان غذا به عنوان جایزه استفاده کنید. مطمئن باشید که طی ۲ یا ۳ روز کاملا این ترفند را می آموزند.

ولی قبل از هرچیز باید ترفند تارگت را بلد باشند (ترفند تارگت به این صورت است که ابتدا یک تکه چوب یا بهتر است یک مداد را انتخاب کنید مقابلش بگیرید و به محض اینکه نوکش را به چوب زد یک صدای خاص ایجاد کنید و به وی سریع جایزه بدهید . این کار را مداوم در هر جهتی تکرار کنید تا طوطی کاملا شرطی شود.یادتان نرود که این آموزش حتما باید در قفس داده شود .) سپس یک چوب نشیمن گاه بیاورید که قبلا با آن آشنا بوده چوب تارگت را با فاصله بیشتر آنسوی چوب نشیمن گاه نگه دارید آماده باشید .
با ناباوری خواهید دید که طوطی شما نخست پای اول و سپس پای دوم را روی چوب گذاشته و تارگت را نوک میزند جایزه اش را بدهید و سریعا چوب را که طوطی روی آن است بلند کنید . طوطی را به جایی ارجاع دهید که آشناست مثلا بالای قفس . دقت کنید این آموزش چندین بار باید به همراه جایزه از جهات مختلف تکرار شود نباید هرگز اجازه بدهید که طوطی نوک چوب را محکم گاز بگیرد یا بشکند چرا که فقط حمله و تهاجم را می آموزد .سپس کم کم میتوانید دست را جایگزین چوب نشیمنگاه کنید و از نقاط مختلف دست استفاده کنید به مرور پس از شرطی شدن کامل میتوانید جایزه و تارگت را حذف کنید .
نکته آخر اینکه همیشه موقع آموزش کلمه خاصی را بکار برید مثلا (بپر بالا) تا بیشتر با صدای زیبای خودتان شرطی شود .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید