طوطی های کانور

جندی کانور

جندی کانور

jenday conure
Aratinga jandaya
جندی کانور
جندی کانور و کانور سر طلایی (کانور کلاه طلایی) Golden capped parakeet [Aratinga auricapilla]کمی شبیه هم هستند. آ

ن ها پَر و بالی کاملاً سبز رنگ دارند اما همچنین فریادهای قوی می کشند.این گونه ها حدودcm 30 اندازه دارند و نزدیک بهgr 120 وزن دارند.

Jandaya Parakeet

Aratinga jandaya

جندی کانور

ندازه:30سانت. زیستگاه : شرق برزیل. شکل ظاهری:سرگردن سینه وقسمت فوقانی شکم طلائی و پرهای پوششی بالها و نوک شاه پرها به رنگ آبی است. نگهداری این طوطی به صورت گله ایی و در پاسیو امکان پذیر است. شکل ظاهری نر و ماده این طوطی یکسان بوده ولی ماده آن معمولا کوچکتر است و تشخیص جنسیت فقط از طریق DNA امکان پذیر است.3تا4 تخم میگذارد و تکثیر آن در پاسیو و قفس بزرگ امکان پذیر است.

اطلاعات بیشتر:

نام علمی: Aratinga jandaya

نام انگلیسی: Jandaya Conure

سایر نامهای رایج: Yellow-headed Parakeet

پراکنش: بومی شمال برزیل

توانایی تقلید صدا: دارد

مشخصات : کانور جاندایا بسیار زیبا است و رنگهای براق پرهاش زیبایی آن را دو چندان می کند. اندازه اش حدودا ۳۰ سانتیمتر و وزنش ۱۲۰ گرم است. رنگ پرهای سر، گردن، سینه ، شکم و پاها نارنجی که در برخی قسمت ها مایل به زرد می شود. رنگ بالها سبز و رنگ پرهای دم آبی نیلگون است.

رژیم غذایی در طبیعت: مانند سایر کانورها

شخصیت و رفتار: پرنده ای باهوش و دوست داشتنی است. مانند تمام کانورها یک طوطی اجتماعی بوده و به توجه صاحب خود نیازمند است. آنها با تمام اعضای خانواده ارتباط برقرار کرده و بسیار خونگرم هستند. توانایی حرف زدنشان متوسط است هر چند که جز طوطی های سخنگو محسوب نمی شود اما در صورت نگهداری از جوانی می تواند کلماتی را تکرار کند. یادتان باشد که مانند هم کانورها پر سرو صدا است.صدای بلند و جیغ مانندش باعث میشود که هر کسی تمایل به نگهداری از این طوطی زیبا نباشد.

تولید مثل: کانور جاندایا بر خلاف برخی از طوطی ها به راحتی در اسارت تولید مثل می کند. در صورتی که فضای قفس به اندازه کافی بزرگ باشد و برایشان لانه ای مناسب فراهم کنید می توانید جوجه های خوبی داشته باشید.

اطلاعات بیشتر:

طوطی جندی (janday parrot ) با نام علمی Aratinga jandaya هم چنین با نام طوطی سر زرد نیز مشهور می باشد . طوطی ژندی بومی شمال برزیل می باشد . طول بدن طوطی ژاندی حدودا ۳۰ سانتی متر و وطن تقریبی آن ۱۲۰ گرم می باشد . رنگ پرهای سر ، گردن ، سینه ، شکم و پاها به رنگ نارنجی می باشد و در برخی نواحی به رنگ زرد نیز دیده می شود .بال ها کاملابه رنگ سبز دیده می شوند و پرهای دم به رنگ آبی دیده می شود.

طوطی ژاندی طوطی ژاندی (janday parrot )

رژیم غذایی طوطی ژاندی شامل انواع میوه ها ، دانه ها ، خشکبار و … می باشد . طوطی ژاندی یک طوطی بسیار باهوش و دوست داشتنی می باشد که بسیار باهوش است و یک طوطی کاملا اجتماعی می باشد و با تمام افراد پیرامون خود روابط بسیار گرمی برقرار می نماید. طوطی ژاندی از توانایی سخن گویی مناسبب و نسبتا متوسط برخوردار است هر چند که در لیست طوطی های سخن گو دسته بندی نمی گردد اما به خوبی توانایی یادگیری کلمات را دارد. طوطی ژاندی یک طوطی پر سر و صدا نیز می باشد که گاه گاهی اقدام به جیغ زدن می نماید. تکثیر طوطی ژاندی در اسارت نسبت به سایر طوطی سانان راحت تر می باشد و در صورت نگهداری آن در اسارت باید یک قفس کاملا مناسب برای آن در نظر گرفت.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید